Hasičská zbrojnice

Hasičské zázemí

Od roku 1896 vlastnila hasičská jednota také svoje skladiště vzniklé na místě bývalých masných krámů na náměstí. Na vzniku skladiště se podíleli členové sboru i mnozí obyvatelé městečka svojí prací a nemalými finančními dary. Velkým dílem přispěl také pan hrabě Eugen Teuber. Pro sbor byla výstavba skladiště velkým přínosem, jelikož vybavení postupně narůstalo a chyběl prostor pro jeho uskladnění. Hasičské skladiště sloužilo svému účelu až do konce druhé světové války a patřilo k nejlépe vybaveným na okrese. Nepřežilo květnové bombardování v roce 1945. Sbor tím přišel o veškeré technické vybavení. V následujících letech se členové sboru snažili získat alespoň to nejnutnější vybavení. Roku 1950 byla sboru přidělena budova staré školy, kterou si členové upravili na hasičskou zbrojnici a do roku 1998 sloužila svému účelu. V tomto roce bylo rozhodnuto o stavbě nové zbrojnice. Stavba proběhla poměrně rychle, a proto se již roku 2001 konalo slavnostní svěcení nové hasičské zbrojnice. Budovu využíváme do dnešních dnů.

dscn2600.jpg